هر آنچه که باید در مورد میکروشیدینگ بدانید

همین طور که از اسم میکروشیدینگ مشخص است، این روش یعنی ایجاد سایه بسیار ظریف در پوست که حالت طبیعی ابروها رو به همراه داشته باشه. به همین خاطر به میکروشیدینگ، سایه پودری نیز گفته می شود. روش های زیادی برای آرایش کردن ابروها وجود دارد که بعضی از آن ها موقتی و بعضی از آن ها هم به نوعی آرایش دائمی هستند.

همین طور که از اسم میکروشیدینگ مشخص است، این روش یعنی ایجاد سایه بسیار ظریف در پوست که حالت طبیعی ابروها رو به همراه داشته باشه. به همین خاطر به میکروشیدینگ، سایه پودری نیز گفته می شود. روش های زیادی برای آرایش کردن ابروها وجود دارد که بعضی از آن ها موقتی و بعضی از آن ها هم به نوعی آرایش دائمی هستند.

که از خیلی وقت پیش، مورد توجه خانم ها بوده و اصلا شاید همین توجه و استقبال خانم ها باعث شده تا روش های جدیدتر و جدیدتر ابداع بشود. و جایگزین روش های تتوی قدیمی شود. در ادامه از سایت رژلب به مزایای انجام میکرو شیدینگ بیشتر اشاره می کنیم.

میکروشیدینگ چیست؟

شیدینگ به معنی ایجاد سایه است. میکروشیدینگ ابرو نیز یکی از انواع روش های تاتو موقت است. که در آن از تکنیک سایه زدن استفاده می شود. در واقع تکنیک میکرو شیدینگ جهت حفظ حالت طبیعی ابرو، از متد سایه ابرو به کار می گیرد که به آن سایه پودری نیز گفته می شود. انجام این عمل به افرادی که دارای ابروهای کمرنگ یا تو خالی هستند، بسیار توصیه می شود. سایه ابرو نیز مانند میکروبلیدینگ یک روش نیمه دائمی آرایش است. اما اغلب آرایشگر با دستگاه سوزنی رنگدانه ها را به صورت شیب دار اجرا می کنند. و جلوه ای نیمه پودری دارد؛ که ابروهای نازک یا کم پشت را اصلاح می کند.

این روش زیرمجموعه ای از تکنینک میکروبلیدینگ می باشد.  اما برش های کمتری ایجاد می کند و به همین خاطر برای افراد با پوست چرب و حساس مناسب تر است. از آنجایی که جنبه زیبایی هم وجود دارد میکروشیدینگ یا سایه ابرو بیشتر برای افرادی که صرفا اصلاح بخشی از ابروهایشان را می خواهند توصیه می شود. اما میکروبلیدینگ برای اصلاح کامل ابرو اجرا می شود.میکرو شیدینگ، نوعی هاشور تلفیقی است که معمولا جهت هر چه زیباتر شدن نتیجه کار همراه با تکنیک میکروبلیدینگ به کار می رود.

مزایا و معایب میکروشیدینگ

روش میکروشیدینگ به پوست هیچ آسیبی وارد نمیکند و این برای افرادی که پوست حساس دارند بسیار اهمیت دارد. از دیگر مزایای این روش میتوان به درد و خونریزی کمتری که نسبت به روش های دیگر دارد میتوان اشاره کرد . همچنین در این روش هم یک روش نیمه دائم می باشد و بین شش تا تا دو سال دوام دارد. که بستگی دارد به مراقبت های روزانه شما و همچنین شرایطی زندگی شما تاثیرگذار میباشد.

 بسیاری از بانوانی که قصد انجام تاتو ایمن به روش میکروشیدینگ را دارند، در مورد معایب این روش سوالات بسیاری را می پرسند. خوشبختانه سایه پودری ابرو هیچ گونه حساسیتی را برای پوست به دنبال ندارد. و اگر با داشتن پوست حساس قصد انجام این کار را دارید، باید بگوییم که بهترین انتخاب را انجام داده اید. البته برخی کارشناسان بر این عقیده هستند که عوارض جانبی میکروشیدینگ شبیه میکروبلیدینگ است؛ چه شما تارهای ابروی خطی بخواهید یا نقطه ای. اما اگر به افراد غیرمتخصص اعتماد کنید، خطرهای بسیار جدی مثل عفونت، هپاتیت یا ایدز را به دنبال خواهد داشت.

انواع میکروشیدینگ

تکنیک میکرو شیدینگ انواع متفاوتی دارد که در ادامه در مورد آن ها توضیح مختصری داده ایم. 

1- میکروشیدینگ چشم

این روزها استفاده از این روش بر روی چشم بسیار رایج شده و مورد استقبال قرار گرفته. این روش به صورت سایه چشم ، خط چشم و همچنین به صورت تلفیقی قابلیت اجرا داره .به کار گیری تکنیک میکروشیدینگ به عنوان سایه چشم ؛ علاوه بر اینکه ایجاد سایه ملایم و زیبا بر روی چشم میکنه،  موجب درشت تر و زیباتر به نظر رسیدن چشم میشه. تاتو خط چشم هم که بر اساس فرم چشم  و سلیقه مشتری طراحی و اجرا میشه، علاوه بر اینکه فرد رو از انجام روزانه کشیدن خط چشم بی نیاز میکنه ؛ موجب پرتر به نظر رسیدن مژه و همچنین زیباتر شدن چشم ها می شود.

2- میکروشیدینگ لب

از این روش میتوان برای آرایش دائم لب ها و رفع عیوب و قرینه سازی لب ها بهره برد . معمولا از این روش به صورت تلفیقی با روش میکروپیگمنتیشن برای آرایش دائم لب استفاده میشه. به این ترتیب که با روش میکروپیگمنتیشن عیوب برطرف شده و بعد با روش میکروشیدینگ ، سایه زنی لب انجام میشه.

3- میکروشیدینگ ابرو

یکی از پرکاربردترین استفاده های روش میکروشیدینگ ، در زیباسازی ابرو هاست. برای افرادی که هاشور ابرو مورد پسند و سلیقه اونها نیست، استفاده از این تکنیک بسیار مفید و کارآمد محسوب میشه. این روش به ابرو ها حالت غیر طبیعی نمیده و میتونه فرم و حجم ابرو ها رو اصلاح کنه. در تکنیک شیدینگ ابرو ، در اطراف ابرو قاب و کادری داده نمیشه و تراکم رنگ در قسمت دُم ابرو (انتهای ابرو) بیشتره و هر چی به سمت تاج ابرو میریم تراکم رنگ کمتر میشه. استفاده از روش میکرو شیدینگ ابرو برای پوشوندن جای زخم و اسکار بسیار کارآمد و مفید است.

برای بدست اومدن نتیجه بهتر در آرایش دائم و نیمه دائم ابرو معمولا از روش سایه زنی به صورت تلفیقی با روش میکروبلیدینگ (هاشور زنی) استفاده میشه . برای کسانی که میخوان فقط از روش سایه زنی برای پرکردن و همچنین دادن فرم مناسب به ابروهاشون استفاده کنن فقط از این روش استفاده میشه. از سوزن پاور برای پر کردن قسمتهای ابرو استفاده میشود.  و نواحی کوچیک در ابرو به صورت نقطه ای با این سوزن قابلیت پر کردن داره. از سوزن فلت برای پر کردن داخل ابرو و به صورت پرتابی در این نوع تاتو استفاده میشه. در شیدینگ ابرو ،رنگ ابروها بعد از پایان انجام تکنیک کمی تیره به نظر میرسه و بعد از چند ساعت به رنگ مورد نظر در می آید.

 

چاپ   ایمیل

عضویت در خبرنامه